Becoming. Moja historia. Michelle Obama i jej bestseller

Michelle Obama. Wielka osobowość

Coroczna ankieta Gallupa, badająca opinie amerykańskiego społeczeństwa, wskazała Michelle, jako najbardziej podziwianą kobietę w USA, w 2018 roku. Nic dziwnego, ta niezwykła osoba osiągnęła w sowim życiu wiele sukcesów na różnorakich polach, a dzisiaj inspiruje i motywuje innych do pozytywnych zmian.

Michelle Obama urodziła się w 1964 r. w ubogiej chicagowskiej dzielnicy. Ukończyła studia na Uniwersytecie Princeton oraz studia prawnicze na Uniwersytecie Harvarda. Po ukończeniu nauki zatrudniła się w kancelarii prawniczej, gdzie była zwierzchnikiem swojego przyszłego męża i jednocześnie przyszłego 44. prezydenta Stanów Zjednoczonych – Baracka Obamy. Przez wiele lat pracowała, jako wzięty prawnik, jednak kampania prezydencka i obowiązki pierwszej damy, które spadły na nią w 2009 roku zdecydowały o zawieszeniu jej kariery.

Jak większość poprzednich pierwszym dam, w czasie prezydentury męża zaangażowała się w działalność społeczną m.in. propagowanie powszechnego dostępu do opieki zdrowotnej, promowanie zdrowego stylu życia i walkę z otyłością wśród dzieci i młodzieży.

Michelle Obama. Autorka

13 listopada 2018 roku w Stanach Zjednoczonych ukazała się długo wyczekiwana i zapowiadana autobiografia Michelle Obamy „Becoming. Moja historia”. Natychmiast zyskała status bestsellera. Już w dniu premiery w USA i Kanadzie sprzedano niewyobrażalną ilość 725 tysięcy egzemplarzy. Mimo krótkiego okresu sprzedaży w roku 2018, książka zyskała miano pozycji roku.

Michelle Obama. Historia prawdziwa

W swojej autobiografii Michelle nie skupia się na polityce, gdyż od dawna, otwarcie mówi, że jej ten temat nie interesuje. Była pierwsza dama pisze o tym, jak udało jej się pokonać trudności w osiągnięciu sukcesu zawodowego i życiowego. Wydaje się, że autorka szczerze i bezpośrednio potrafi pisać o swoich wadach i zaletach. W Becoming. Moja historia (Michelle Obama) pisze otwarcie o swoich kompleksach,wątpliwościach, ambicjach i nadmiernemu perfekcjonizmowi. Nie uchyla się przed opowiedzeniem o swoim dzieciństwie, problemach małżeńskich i ograniczeniach jakie na nią spadły po zostaniu żoną znanego polityka, a później pierwszą damą. W książce znajdziemy również wiele bezpośrednich i pośrednich elementów motywacyjnych. Swoją historią i postawą Michelle daje przykład milionom osób, że mimo nawet dużych trudności można w życiu wiele osiągnąć.

Jeżeli któregoś z czytelników bardziej interesowała by jednak polityczna strona prezydentury Baracka Obamy powinien poczekać na relację samego byłego prezydenta, która ukaże się w przyszłym roku i niewątpliwie, również uzyska status bestsellera.

Comments are closed.

Copyright © 2019